Jutrzenka Christmas CUP

20171217_165027Na początku grudnia zespół młodziczek SKF Sprinter Lublin uczestniczył w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej Jutrzenka Christmas CUP 2017. W turnieju wystartowało 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy.

Grupa A – MMKS Jutrzenka Płock, MKS Małkinia Górna, ChKS Łódź, JKS Jarosław

Grupa B – SKF Sprinter Lublin, Varsovia Warszawa, Wilanowia Warszawa, UKS Posada Górna

Przez rywalizację  grupową,, Sprinterki” przeszły jak burza, wygrywając wszystkie mecze. Wysoko pokonały kolejno Varsovię, Posadę Górną oraz Wilanowię. W półfinale okazały się zdecydowanie lepszym zespołem od Małkinii Górnej wygrywając 30 :14. W drugim półfinale MMKS Jutrzenka Płock dopiero po rzutach karnych pokonała Varsovię i także awansowała do wielkiego finału. Mecz finałowy był bardzo wyrównany. Do przerwy oba zespoły grały bramka za bramkę z lekką przewagą gospodyń z Płocka ( 7 min. 6:9) Bramkę na 14 :14 na 3 sek. przed syreną kończącą I połowę zdobyła indywidualną akcją zawodniczka Sprintera Angelika Kowalska. Po przerwie wyrównana gra toczyła się do 30 min. Od tego momentu bardzo dobrze w bramce Lublinianek zaczęła spisywać się Sylwia Drzewiecka. Do dobrej postawy bramkarki dołączyły w ataku Brodziak, Kowalska, Dudkowska, Jóźwik. Na 6 min przed końcem meczu Sprinter wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca zawodów. Wynik meczu to 23:20 dla SKF Sprinter Lublin. ,,Królową strzelczyń” została zawodniczka Sprintera Angelika Kowalska, która otrzymała atrakcyjne nagrody. W 2017 roku Puchar za I miejsce i ,, różowe ptaszysko” pojechały do Lublina.

Wspaniały turniej. Super organizacja. Sportowa atmosfera. Wymagający przeciwnicy. Chciałem podziękować organizatorom oraz mojemu bratu Łukaszowi ( trenerowi Jutrzenki) za zaproszenie nas na ten turniej. Bardzo chętnie przyjedziemy do Płocka za rok. Co do aspektu sportowego, to mecze były naprawdę ciężkie. Przeciwnicy bardzo wymagający. Finał stał na wysokim poziomie. My zachowaliśmy w końcowych minutach troszkę więcej zimnej głowy i do tego zaprocentowało doświadczenie uzyskane  w Finale Pucharu ZPRP Dziewcząt z 2016 r. Jutrzenka jest kompletnym teamem. W swoich szeregach mają bardzo ciekawe i perspektywiczne zawodniczki. Potrzebują czasu i spokojnej pracy a będą jednym z silniejszych zespołów w tej kategorii wiekowej w kraju. Nas czeka sporo pracy. Wiemy nad czym musimy więcej pracować. Jestem jednak zadowolony z postawy zespołu. Nie chcę nikogo wyróżniać. Całej 12 należą się wielkie brawa i pochwała.- trener Maliszewski