Awans ,,Sprinterek” do 1/4 Finałów Mistrzostw Polski

DSC_0339W sobotę 19.03.2016 zakończyły się w województwie lubelskim rozgrywki w lidze dziewcząt. Po I fazie rozgrywek grupowych, wyłoniono po dwa najlepsze zespoły z grupy A i grupy B, które rozegrały dwa turnieje finałowe. Z pierwszego miejsca i zaliczonymi 4 punktami z grupy A awansował zespół SKF Sprinter Lublin oraz z zerowym dorobkiem punktowym KMKS Kraśnik. Z grupy B, awans wywalczyły z 4 punktami zespoły SPR Łukovia Łuków oraz z zerowym dorobkiem punktowym UKS Roxa Lublin.

W pierwszym turnieju, którym gospodarzem był SKF Sprinter padły następujące wyniki :

ROXA – Sprinter – 13:12

Kraśnik - Łukovia – 11:14

Kraśnik – Roxa – 18:13

Łukovia – Sprinter – 19:16

Tabela po tym turnieju wyglądała następująco :

1. SPR Łukovia – 8 pkt

2. SKF Sprinter – 4 pkt

3. KMKS Kraśnik – 2 pkt

4 UKS Roxa – 2 pkt

Decydujący turniej, który wyłonił dwa zespoły do udziału w 1/4 Finałów Mistrzostw Polski odbył się 19 marca w Łukowie. Tam padły następujące wyniki:

Sprinter – Łukovia – 13:12

Roxa – Kraśnik – 13:12

Sprinter – Roxa – 24:13

Łukovia – Kraśnik – 21:17

Tabela końcowa rozgrywek dziewcząt (2003 i młodsze)

1. Łukovia – 10 pkt – awans

2. SKF Sprinter – 8 pkt - awans

3. UKS Roxa –  4 pkt

4.KMKS Kraśnik - 2 pkt

Oczywiście na samym początku gratuluję dziewczynkom gry do końca i awansu do 1/4 Finałów Mistrzostw Polski. Chce zaznaczyć, że jest to również zasługa pracy trenerskiej duetu Kołodziejczyk – Czubala, którzy pokazali dzieciom piękno piłki ręcznej.

Od pierwszych meczy widać było, ze rywalizacja będzie zacięta i o awansie zadecydują szczegóły. Osobiście, po słabych, choć wygranych meczach w grupie z KMKS i Padwą Zamość, byłem troszkę zdegustowany poziomem mojego zespołu. Wpływ miało na to wiele czynników. Przede wszystkim systematyka pracy treningowej. Aby grać na wyższym  poziomie Klub organizował turnieje, na których dziewczyny podnosiły swoje umiejętności i co ważne wypadaliśmy w nich bardzo dobrze. Później przychodziło rozluźnienie i słaba praca treningowa niektórych dziewczyn. Myślę, że nareszcie wszyscy uświadomiliśmy sobie, że aby wygrywać trzeba ciężko i systematycznie trenować. Różnice widać było w turniejach finałowych. W pierwszym, w którym doznaliśmy goryczy porażki, jedną bramką z Roxą, dziewczynom zajrzał strach w oczy. Pomyślały - ,, cały rok pracowałyśmy, poświęcałyśmy swój czas na treningi i nagle w decydującym momencie mamy wszystko stracić?” Dobiła ich również porażka z Łukovią, która była bezwzględnym faworytem rozgrywek.

Do drugiego turnieju, przez dwa tygodnie przygotowywaliśmy się już inaczej. Była 100 % frekwencja co dało widoczne efekty. Wygrana już w pierwszym meczu z Łukovią 13:12 oraz rozgromienie Roxy Lublin 24:13 dało nam awans do upragnionych Mistrzostw Polski. Bardzo dobre zawody rozegrały Kowalska ( 6 i 10 bramek) oraz Brodziak (6 i 9 bramek). Cieszy dobra gra ,,Brodki”. Mam nadzieję, że odblokowała się na dobre. Już za dwa tygodnie 1/4 MP. Udajemy się na 3 dni w daleką 350 km podróż do województwa małopolskiego, do Gminy Wilczyska aby walczyć o 1/2 FMP - trener Maliszewski

Gratuluję dziewczynom awansu. To ważne, że już na początku swojej przygody z handballem będą miały okazję poznać smak mistrzostw. Praca, którą wykonały przyniosła efekty. Wyeliminowaliśmy nawyki powstałe w  poprzednich latach, szczególnie w sferze mentalnej. Wprowadziliśmy trochę dyscypliny taktycznej, popracowaliśmy nad techniką indywidualną w obronie i ataku. To chyba, jak na ten etap szkolenia to wystarczająco. Widzę, że dziewczynki zaczynają inaczej myśleć jeśli chodzi o systematykę treningową. To jest klucz do odnoszenia sukcesów. – trener Pietroń

One wywalczyły awans do Mistrzostw Polski – rocznik 2003 i młodsze

Drzewiecka, Pajdosz, Dudkowska, Kowalska, Górska, Brodziak, Jóźwik, Poleszak, Sowa, Łońska, Ręba, Rodak, Branica, Kozieł, Kasperek, Marczak.