,,Sprinterki” w Ciechanowie

IMAG0301W dniach 11-13.04.2014 r. najmłodszy zespół SKF Sprinter, podopieczne trenerki Moniki Kołodziejczyk uczestniczył w XX Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt w Ciechanowie. W zawodach wzięło udział 6 zespołów. Oprócz naszych dziewcząt wystąpiły zespoły UKS Olimpikus Ciechanów, UKS Drwęca Lubicz, UKS Sprint Ulan Majorat, KS Zawkrze Mława, SP 336 Warszawa.

W pierwszym dniu zawodów  SKF Sprinter uległ wyraźnie zespołowi Sprint Ulan Majorat – 4:15 oraz minimalnie przegrał z SP 336 Warszawa 11:14. Drugiego dnia ,,Sprinterki” wzięły się ,,ostro do pracy” pokonując KS Zawkrze Mława 17:14 oraz pokonały gospodynie turnieju Olimpikus Ciechanów 12:11. W trzecim meczu tego dnia nasze dziewczęta musiały uznać wyższość najlepszej drużyny turnieju – UKS Drwęca Lubicz, przegrywając 4:21. Trzeciego dnia Lublinianki ponownie spotkał się z zespołem z Lubicza. Stawką meczu był awans do finału. Niestety kolejny raz wygrała drużyna Drwęcy. I to ona zagrała w finale, pokonując w nim Sprint Ulan Majorat. Naszym dziewczętom pozostała walka o III miejsce. Przeciwniczkami Lublinianek były Warszawianki. Po bardzo zaciętym meczu, w ostatnich sekundach szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę dziewczyny z SP 336 w Warszawie.

Bardzo fajny turniej. Ciekawa obsada i perfekcyjna organizacja. Wynik nie jest najważniejszy. Od strony szkoleniowej bardzo dobra lekcja dla naszych dziewczyn. W wielu momentach nie było widać, że jesteśmy młodsi od reszty zespołów. Dziewczynki pokazały, że warto na nie stawiać, że potrafią rywalizować z mocniejszymi od siebie. Takie granie pozwoli im nabrać większej pewności siebie co będzie procentować w przyszłości. Przy okazji dziękuję rodzicom, którzy dzielnie wspierali w czasie zawodów , panu Andrzejowi (kierowcy) za bezpieczny przejazd oraz trenerowi Maliszewskiemu za udzielone wsparcie trenerskie i organizacyjne.

 

 

 

Dodaj komentarz